  • Mfr # NT.1310.08.08-72-2-SC
  • Zoro # G301827655
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Length of Strap
4-3/8 in.
Use Location
Interior
Soft Close
Yes
Length of Track
72 in.
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
NT.1310.08.08-72-2-SC
Country of Origin
China
Dimensions
Length of Strap
4-3/8 in.
Length of Track
72 in.
Width of Strap
2-1/8 in.
Maximum Door Thickness
1-1/8 in.
Total Maximum Door Width
36
Height of Track
1 in.