  • Mfr # ASL060300
  • Zoro # G3285270
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
Light Duty
Material
Alloy Steel, Silicon Wire
Outside Dia.
60 mm
Spring Rate
226.7 lb/in
Color
Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ASL060300
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
300 mm
Outside Dia.
60 mm
Free Length
11 13/16 in
Outside Diameter
2.36 in