  • Mfr # ASM022150
  • Zoro # G3286278
Key Features
Type
Medium Duty
Material
Alloy Steel
Outside Dia.
22 mm
Spring Rate
19.7 N/mm
Color
Red
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
ASM022150
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
150 mm
Outside Dia.
22 mm
Free Length
5 29/32 in
Outside Diameter
0.87 in