  • Mfr # W7325065
  • Zoro # G3288457
Key Features
System of Measurement
Inch
Material
High Carbon Steel
Thickness
0.065 in
Overall Height
0.58 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
W7325065
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
0.065 in
Overall Height
0.58 in
Max. Outside Dia.
7.325 in
Min. Inside Dia.
5.672 in
Outside Diameter - Maximum
7.33 in
Inside Diameter - Minimum
5.67 in
Details
Item
Wave Disc Spring
System of Measurement
Inch
Material
High Carbon Steel
Finish
Plain
Type
3 Wave Spring Washer
Deflection @ Load
0.306 in