  • Mfr # LCTRT16852NW
  • Zoro # G722605054
/ea
See details
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LCTRT16852NW
Country of Origin
Malaysia
Description
Conference Table, Bench Color Not Applicable, Edge Material PVC, Frame Material Laminate, Melamine, Maximum Number of Seats 14, Number of Supports 2, Overall Diameter Not Applicable, Overall Height 29 in, Overall Length 168 in, Overall Width 52 in, Standards ANSI/BIFMA, Support Style Slab Leg, Tabletop Color Neo Walnut, Tabletop Material Laminate, Melamine, Tabletop Shape Oval, Tabletop Thickness 1 in, Product Type Conference Table