  • Mfr # COBOT03KG-23MET
  • Zoro # G3933088
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Nominal Size
3/4 in
Corrugated Tubing Fitting Color
Black
Corrugated Tubing Fitting Material
Polyamide 6
Tubing Size
0.906 in
For Use With
UR: UR3, UR5, UR10
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
COBOT03KG-23MET
Country of Origin
Germany
Dimensions
Nominal Size
3/4 in
Tubing Size
0.906 in
Fitting Width
1.02 in
Fitting Height
2.3 in
Fitting Length
2.49 in
Compatible Nominal Size
Details
Black
Polyamide 6
For Use With
UR: UR3, UR5, UR10
Item
Collaborative CoBot Cable Management Solution
Chemical Resistant
Yes
Max. Operating Temperature
302 Degrees F
Includes
(1) Connector, (1) End of Arm Mounting Assembly, (1) Frying Pan, Metal Bands
Description
Collaborative CoBot Cable Management Solution, Compatible Nominal Size 3/4 in, Corrugated Tubing Fitting Material Polyamide 6, Fitting Length 2.49 in, Nominal Size 3/4 in, Tubing Size 0.906 in, Chemical Resistant Yes, For Use With UR: UR3, UR5, UR10, Corrugated Tubing Fitting Color Black, Fitting Height 2.3 in, Fitting Width 1.02 in, Includes (1) Connector, (1) End of Arm Mounting Assembly, (1) Frying Pan, Metal Bands, Max. Operating Temperature 302 Degrees F