  • Mfr # 22UL1015STRRED
  • Zoro # G901910375
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1015STRRED
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Wire Size
22 AWG
Wire Diameter
0.0254 in
Tinned Copper
Jacket Color
Red
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C