  • Mfr # 26UL1007SLDWHI
  • Zoro # G901912096
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
26UL1007SLDWHI
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Wire Size
26 AWG
Wire Diameter
0.019 in
Tinned Copper
Jacket Color
White
Voltage
300V
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C