  • Mfr # 18UL1015STRVIO1000
  • Zoro # G801908274
/ea
Free Shipping & Returns
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
18UL1015STRVIO1000
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Wire Size
18 AWG
Overall Diameter
0.110"
Wire Diameter
0.0403"
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C