  • Mfr # 18UL1015TPCYEL1000
  • Zoro # G307454114
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.108 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
18UL1015TPCYEL1000
Nominal Outside Dia.
0.108 in
Wire Size
18 AWG
Overall Diameter
0.108"
Conductor Diameter
0.0403"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C