  • Mfr # 20UL1015STRBLU
  • Zoro # G701907995
Nominal Outside Dia.
0.1 in
Voltage
600V
Conductor Design
Stranded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
20UL1015STRBLU
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.1 in
Wire Size
20 AWG
Wire Diameter
0.032 in
Tinned Copper
Jacket Color
Blue
Voltage
600V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C