  • Mfr # 22UL1015TPCKIT100
  • Zoro # G407453758
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.094 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
22UL1015TPCKIT100
Nominal Outside Dia.
0.094 in
Wire Size
22 AWG
Overall Diameter
0.094"
Conductor Diameter
0.0254"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C