  • Mfr # 22UL1015TPCBLA250
  • Zoro # G607454258
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.094 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1015TPCBLA250
Nominal Outside Dia.
0.094 in
Wire Size
22 AWG
Overall Diameter
0.094"
Conductor Diameter
0.0254"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C