  • Mfr # 22UL1015STRKIT10COLOR
  • Zoro # G201909765
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
10 Colors
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
22UL1015STRKIT10COLOR
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Wire Size
22 AWG
Wire Diameter
0.0254"
Overall Diameter
0.095"
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
10 Colors
Voltage
600V