  • Mfr # 22UL1015STRWHI1000
  • Zoro # G001910589
/ea
Free Shipping & Returns
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1015STRWHI1000
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Wire Size
22 AWG
Overall Diameter
0.095"
Wire Diameter
0.0254"
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C