  • Mfr # 22UL1015STRWHI250
  • Zoro # G501910430
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
White
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1015STRWHI250
Nominal Outside Dia.
0.095 in
Wire Size
22 AWG
Wire Diameter
0.0254"
Overall Diameter
0.095"
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
White
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C