  • Mfr # 24UL1015TPCGRA1000
  • Zoro # G107454000
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.086 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
24UL1015TPCGRA1000
Nominal Outside Dia.
0.086 in
Wire Size
24 AWG
Overall Diameter
0.086"
Conductor Diameter
0.0201"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C