  • Mfr # 24UL1015TPCGRE100
  • Zoro # G507454099
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.086 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
24UL1015TPCGRE100
Nominal Outside Dia.
0.086 in
Wire Size
24 AWG
Conductor Diameter
0.0201"
Overall Diameter
0.086"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C