  • Mfr # 24UL1015STRWHI500
  • Zoro # G601912129
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.088 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
24UL1015STRWHI500
Nominal Outside Dia.
0.088 in
Wire Size
24 AWG
Wire Diameter
0.0201"
Overall Diameter
0.088"
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C