  • Mfr # 24UL1015STRYEL500
  • Zoro # G401911667
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Nominal Outside Dia.
0.088 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
24UL1015STRYEL500
Nominal Outside Dia.
0.088 in
Wire Size
24 AWG
Overall Diameter
0.088"
Wire Diameter
0.0201"
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C