  • Mfr # 14UL1007STRBRO500
  • Zoro # G601907712
/ea
Free Shipping & Returns
Nominal Outside Dia.
0.105 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
14UL1007STRBRO500
Nominal Outside Dia.
0.105 in
Wire Size
14 AWG
Overall Diameter
0.105" Stranded or 0.097" Solid
Wire Diameter
0.0641"
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C