  • Mfr # 14UL1007STRYEL100
  • Zoro # G701908350
Nominal Outside Dia.
0.105 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
14UL1007STRYEL100
Nominal Outside Dia.
0.105 in
Wire Size
14 AWG
Wire Diameter
0.0641"
Overall Diameter
0.105" Stranded or 0.097" Solid
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C