  • Mfr # 18UL1007TPCBLA500
  • Zoro # G607452940
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Black
Nominal Outside Dia.
0.079 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
18UL1007TPCBLA500
Nominal Outside Dia.
0.079 in
Wire Size
18 AWG
Overall Diameter
0.079"
Conductor Diameter
0.0403"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Black
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C