  • Mfr # 20UL1007SLDGRE25
  • Zoro # G701911633
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Green
Nominal Outside Dia.
0.064 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
20UL1007SLDGRE25
Nominal Outside Dia.
0.064 in
Wire Size
20 AWG
Overall Diameter
0.070" Stranded or 0.064" Solid
Wire Diameter
0.0320"
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Green
Voltage
300V
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C