  • Mfr # 20UL1007STRGRE1000
  • Zoro # G501907591
/ea
Free Shipping & Returns
Nominal Outside Dia.
0.070 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
20UL1007STRGRE1000
Nominal Outside Dia.
0.070 in
Wire Size
20 AWG
Overall Diameter
0.070" Stranded or 0.064" Solid
Wire Diameter
0.0320"
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C