  • Mfr # 20UL1007STRGRE250
  • Zoro # G801907475
Nominal Outside Dia.
0.070 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
20UL1007STRGRE250
Nominal Outside Dia.
0.070 in
Wire Size
20 AWG
Wire Diameter
0.0320"
Overall Diameter
0.070" Stranded or 0.064" Solid
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C