  • Mfr # 20UL1007SLDORA1000
  • Zoro # G201912185
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.064 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
20UL1007SLDORA1000
Nominal Outside Dia.
0.064 in
Wire Size
20 AWG
Wire Diameter
0.0320"
Overall Diameter
0.070" Stranded or 0.064" Solid
Conductor Material
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Conductor Design
Solid
Temp. Rating
105°C