  • Mfr # 20UL1007STRVIO
  • Zoro # G901907696
Conductor Material
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.07 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
20UL1007STRVIO
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.07 in
Wire Size
20 AWG
Wire Diameter
0.032 in
Conductor Material
Tinned Copper
Jacket Color
Violet
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C