  • Mfr # 22UL1007STRGRA500
  • Zoro # G701909180
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Gray
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1007STRGRA500
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Wire Size
22 AWG
Overall Diameter
0.062" Stranded or 0.058" Solid
Wire Diameter
0.0254"
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
Gray
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C