  • Mfr # 22UL1007TPCWHI250
  • Zoro # G907453463
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1007TPCWHI250
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Wire Size
22 AWG
Overall Diameter
0.062"
Conductor Diameter
0.0254"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C