  • Mfr # 22UL1007TPCWHI500
  • Zoro # G907453586
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
White
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
22UL1007TPCWHI500
Nominal Outside Dia.
0.062 in
Wire Size
22 AWG
Conductor Diameter
0.0254"
Overall Diameter
0.062"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Jacket Color
White
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C