  • Mfr # 24UL1007TPCORA500
  • Zoro # G107452839
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.056 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
24UL1007TPCORA500
Nominal Outside Dia.
0.056 in
Wire Size
24 AWG
Overall Diameter
0.056"
Conductor Diameter
0.0201"
Conductor Material
Bare Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C