  • Mfr # 26UL1007STRBRO1000
  • Zoro # G301912283
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
26UL1007STRBRO1000
Nominal Outside Dia.
0.05 in
Wire Size
26 AWG
Wire Diameter
0.0190"
Overall Diameter
0.050"
Tinned Copper
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Conductor Design
Stranded
Temp. Rating
105°C