  • Mfr # AF-10-1053
  • Zoro # G5069601
/ea
Key Features
Application
Flow Rate
2.8 lpm
For Use With
Pentek Mfr. No. 150067-75, 150150-75
Max. Pressure
125 psi
Max. Temp.
100 Degrees F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
AF-10-1053
Country of Origin
United States
Dimensions
Outside Dia.
3 in
Length
10 in
Overall Length
10 in
Overall Diameter
2 1/2 in
Details
Application
Flow Rate
2.8 lpm
For Use With
Max. Pressure
125 psi