  • Mfr # AF-20-1042-BB
  • Zoro # G5069574
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Application
Flow Rate
11.4 lpm
For Use With
Pentek Mfr. No. 150233-75, 150235-75, 150467-75, 160166-75
Height
20"
Max. Pressure
125 psi
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
AF-20-1042-BB
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
20"
Outside Dia.
4.5 in
Length
20 in
Overall Diameter
4 1/2 in
Overall Length
20 in
Details
Application
Flow Rate
11.4 lpm
For Use With
Max. Pressure
125 psi