  • Mfr # 448-TPF51-14-1
  • Zoro # G412379906
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Height
51.65 in
Width
14 in
Length
23.67 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
448-TPF51-14-1
Country of Origin
China
Dimensions
Height
51.65 in
Width
14 in
Length
23.67 in
Size
14"W x 23.67"D x 51.65"H
Details
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Finish
Includes
Description
  • Shipped ready to assemble and fits into existing tall cabinet
  • Fulterer EZ close slide features 265 lb. recommended use with pantry
  • Adjustable rub bushings for a precise fit
  • Once installed simply attach your own cabinet door
  • Designed for a 18" full-height pantry cabinet with a 14-1/2" W or larger opening