  • Mfr # 4WCDB-18HFLSC-1-USB
  • Zoro # G507059508
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Height
4.32 in
Width
16.5 in
Length
23.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
4WCDB-18HFLSC-1-USB
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
4.32 in
Width
16.5 in
Length
23.5 in
Size
16.5"W x 23.5"D x 4.32"H
Details
Material
Maple Veneer
Color
Light Brown
Finish
Includes
(1) Charging Drawer, (1) power cord (1) pair of slides, mounting hardware and door-mount brackets
Description
  • Integrated cord guide to ensure safe operation
  • (4) 2.1 amp USB-A ports and (1) USB-C adapter (no 120V outlet)
  • UL recognized to UL962/CSA-C22.2 No. 0-10
  • Max Current: AC 15 amps @120 VA; USB 2.1 AMPS & 5 VDC each
  • Designed for a 18" cabinet with a 16.5" opening