  • Mfr # 5PSP3-18SC-CR
  • Zoro # G712380114
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Steel
Color
Silver
Height
24 in
Width
32.25 in
Length
20.25 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
5PSP3-18SC-CR
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Height
24 in
Width
32.25 in
Length
20.25 in
Size
32.25"W x 20.25"D x 24"H
Details
Material
Steel
Color
Silver
Finish
Includes
(1) Chrome blind corner organizer, 6 baskets and mounting hardware
Description
The Rev-A-Shelf® 5PSP Series maximizes space in blind corner cabinets while allowing the user full accessibility to the entire unit. The unit is easy to assemble and installs for either left or right-handed applications. This chrome blind corner optimizer fits most 45" full-height blind corner cabinets and features chrome accents, soft-close ball-bearing slides and heavy-duty materials making it functional, reliable and stylish.
  • Unit will install in a Blind Left or Blind Right Cabinet
  • Baskets are adjustable and removeable for shorter/taller items
  • Basket Dimensions: 14-3/4" W x 16-1/2" D x 3-1/2" H
  • Unit slides completely outside of cabinet for hard to reach items
  • Fits most 48" blind corner full-height cabinets with 18" opening