  • Mfr # BP810128BORB
  • Zoro # G700971331
/ea
Key Features
Finish
Borb
Outer Mounting Hole Ctr. to Ctr.
5-1/16 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BP810128BORB
Country of Origin
China
Details
Finish
Borb
5-1/16 in
Item
Cabinet Pull
Description
With its elegant profile and details, this transitional Richelieu pull will be a great addition to your kitchen or bathroom décor. Please note that the screws included with the products are a standard size of 1 in (25 mm) length, quadrex, pan head. They will fit with most of the popular melamine thicknesses, which range between 5/8 in to 3/4 in (16 mm to 19 mm).
  • •Transitional cabinet and drawer handle for kitchens and bathrooms
  • •Center to Center measurement (distance between the drill holes): 5 1/16 in (128 mm)
  • •Length (from left to right): 5 1/2 in (140 mm)
  • •Width (top-to-bottom): 5/8 in (16 mm)
  • •Projection (front to back): 1 1/8 in (28 mm)