  • Mfr # BP8716480CHBRZ
  • Zoro # G700969826
Finish
Champagne Bronze
Outer Mounting Hole Ctr. to Ctr.
18.9 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BP8716480CHBRZ
Finish
Champagne Bronze
18.9 in
Description
Add a touch of gold to your kitchen or bathroom. This pull in Champagne Bronze finish is part of our Gold line up of hardware. Transitional rectangular cup pull with faux screw embellishments. Please note that the screws included with the products are a standard size of 1 in (25 mm) length, quadrex, pan head. They will fit with most of the popular melamine thicknesses, which range between 5/8 in to 3/4 in (16 mm to 19 mm).
  • •Transitional cabinet and drawer handle for kitchens and bathrooms
  • •Center to Center measurement (distance between the drill holes): 18 7/8 in (480 mm)
  • •Length (from left to right): 19 5/8 in (498 mm)
  • •Width (top-to-bottom): 15/16 in (24 mm)
  • •Projection (front to back): 1 5/16 in (34 mm)