  • Mfr # O-16-G10-GY
  • Zoro # G6223773
Key Features
Nominal Length
16 in
Width
2 in
Nominal Max. Bundle Dia.
4 in
Color
Gray
Material
Nylon
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
O-16-G10-GY
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Length
16 in
Width
2 in
Nominal Max. Bundle Dia.
4 in
Details
Item
Cable Tie Strap
Color
Gray
Material
Nylon
Tensile Strength
90 lb
Description
Heavy duty strap, Grey PK10,2inx16in, Package Quantity 10