  • Mfr # SHF-050-BC
  • Zoro # G9143377
/ea
Key Features
Type
External
Fits Shaft Diameter
1/2 in
Fits Groove Diameter
0.478"
Material
Steel
Finish
Copper Plated
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SHF-050-BC
Country of Origin
United States
Dimensions
Fits Shaft Diameter
1/2 in
Fits Groove Diameter
0.478"
Thickness
0.050 in
Free Inside Diameter
0.470"