  • Mfr # 03-R273-36-BK-07
  • Zoro # G512090251
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Rubber
Length
84 in
Width
36 in
Thickness
0.14 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
03-R273-36-BK-07
Country of Origin
China
Dimensions
Size
3 ft x 7 ft
Length
84 in
Width
36 in
Thickness
0.14 in
Details
Color
Black
Material
Rubber
Description
  • •This modern coin floor features a stylish pattern inspired by traditional pebble-stone floors
  • •Made from 3.5mm thick thermoplastic rubber to absorb harmful movements and protect delicate base-floors