  • Mfr # MJS57-32-A
  • Zoro # G7098660
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Bore Dia.
32 mm
Outside Dia.
2.250 in (57.2 mm)
Material
Aluminum
Length (In.)
3.150 in (80.0 mm)
Max. RPM
8000 RPM
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MJS57-32-A
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
32 mm
Outside Dia.
2.250 in (57.2 mm)
Length (In.)
3.150 in (80.0 mm)
Details
Item
Set Jaw Coupling Hub,32mm,Aluminum
Material
Aluminum
Max. RPM
8000 RPM
Temp. Range
-10°F to 180°F (-23°C to 82°C)
Rated Torque
17 Nm