  • Zoro # G4321889
/ea
Key Features
Cylinder Material
Polymer
Overall Height
2.19 in
For Use With
Self-Service Reloadable Dry Chemical Fire Extinguisher
Material
Polymer
Length
13 7/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
81500
Zoro #
G4321889
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Height
2.19 in
Length
13 7/8 in
Width
Accessory Connection Size
1 in
Cylinder Height
Details
Item
Reloading Tool
Cylinder Material
For Use With
Material
Recharge Quantity
1 in
Cylinder Color
Black
Description
Reloading Tool, For Use With Self-Service Reloadable Dry Chemical Fire Extinguisher, Product Type Reloading Wrench Kit, Accessory Connection Size 1 in, Color Black, Material Polymer, Overall Height 2.19 in, Overall Length 13.875 in, Overall Width 2.188 in