  • Mfr # SCE-16HMI2006SSLP
  • Zoro # G511157139
Key Features
Nominal Width
20 in
Nominal Height
16 in
Nominal Depth
6 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 4X, 12, 13
Enclosure Material
304 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-16HMI2006SSLP
Dimensions
Nominal Width
20 in
Nominal Height
16 in
Nominal Depth
6 in