  • Mfr # SCE-36XEL3116LPLG
  • Zoro # G811153312
Nominal Width
31.38 in
Nominal Height
36 in
Nominal Depth
16 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-36XEL3116LPLG
Nominal Width
31.38 in
Nominal Height
36 in
Nominal Depth
16 in