  • Mfr # SCE-42XEL3710LP
  • Zoro # G211157644
/ea
See details
Key Features
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
10 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SCE-42XEL3710LP
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
10 in