  • Mfr # SCE-42XEL3716LP
  • Zoro # G211157736
/ea
See details
Key Features
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
16 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 12, 13
Enclosure Material
Carbon Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SCE-42XEL3716LP
Nominal Width
37.38 in
Nominal Height
42 in
Nominal Depth
16 in