  • Mfr # SCE-60EL3616SSLPPL
  • Zoro # G811157334
/ea
See details
Key Features
Nominal Width
36 in
Nominal Height
60 in
Nominal Depth
16 in
NEMA Enclosure Rating
NEMA 3R, 4, 4X, 12, 13
Enclosure Material
304 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SCE-60EL3616SSLPPL
Nominal Width
36 in
Nominal Height
60 in
Nominal Depth
16 in